Вопрос школьника
Моторний човен проплив 43,4 км за течією річки за 3,5 год і 39,6 км проти течії за 4,5 год. Знайдіть власну півидкість човна та швидкість течії.
Ответ от учителя
Для розв’язання цієї задачі використовується формула швидкості:
V = S / t
де V — швидкість, S — відстань, t — час.
Нехай Vc — швидкість човна, а Vt — швидкість течії.
Тоді за умовою задачі ми маємо такі рівняння:
Vc + Vt = 43,4 / 3,5
Vc — Vt = 39,6 / 4,5
Розв’язавши цю систему рівнянь методом додавання, ми отримаємо:
2Vc = (43,4 / 3,5) + (39,6 / 4,5)
2Vt = (43,4 / 3,5) — (39,6 / 4,5)
Vc = ((43,4 / 3,5) + (39,6 / 4,5)) / 2
Vt = ((43,4 / 3,5) — (39,6 / 4,5)) / 2
Vc = 12 км/год
Vt = 2 км/год
Отже, власна півидкість човна становить 12 км/год, а швидкість течії — 2 км/год.