Сплав міді та олова містить 42% міді. Скільки міді та олова міститься у сплаві масою: 1) 140 г; 2) 10 кг; 3) 5,6 кг?

image_printРаспечатать ответ

Вопрос школьника

Сплав міді та олова містить 42% міді. Скільки міді та олова міститься у сплаві масою:
1) 140 г; 2) 10 кг; 3) 5,6 кг?

Ответ от учителя

Для розв’язання цієї задачі використовуємо формулу відсоткового складу:

маса компонента = відсоток компонента * загальна маса сплаву / 100

1) Для сплаву масою 140 г:

Маса міді = 42% * 140 г / 100% = 58,8 г
Маса олова = 100% — 42% = 58% * 140 г / 100% = 81,2 г

Отже, у сплаві масою 140 г міститься 58,8 г міді та 81,2 г олова.

2) Для сплаву масою 10 кг:

Маса міді = 42% * 10 000 г / 100% = 4 200 г
Маса олова = 100% — 42% = 58% * 10 000 г / 100% = 5 800 г

Отже, у сплаві масою 10 кг міститься 4 200 г міді та 5 800 г олова.

3) Для сплаву масою 5,6 кг:

Маса міді = 42% * 5 600 г / 100% = 2 352 г
Маса олова = 100% — 42% = 58% * 5 600 г / 100% = 3 248 г

Отже, у сплаві масою 5,6 кг міститься 2 352 г міді та 3 248 г олова.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *