Вопрос школьника
За 2 год роботи трактор витратив а л пального. На скільки годин роботи йому вистачить 56 л пального, якщо витрата пального за годину однакова? Склади вираз для розв’язування задачі та знайди його значення, якщо а = 14.
Ответ от учителя
Для розв’язування цієї задачі потрібно знайти витрату пального за годину роботи трактора. Для цього треба розділити загальну кількість витраченого пального на загальну кількість годин роботи:
витрата пального за годину = загальна кількість пального / загальна кількість годин роботи
За умовою задачі, загальна кількість витраченого пального дорівнює а літрам, а загальна кількість годин роботи дорівнює 2 рокам, або 2 * 365 = 730 годинам. Тому:
витрата пального за годину = а / 730
Тепер можна знайти, на скільки годин роботи вистачить 56 л пального. Для цього треба розділити кількість пального на витрату пального за годину:
кількість годин роботи = кількість пального / витрата пального за годину
Підставляємо витрату пального за годину, яку ми знайшли раніше, і кількість пального, яка дана в умові задачі:
кількість годин роботи = 56 / (а / 730)
Підставляємо значення а = 14 і розв’язуємо вираз:
кількість годин роботи = 56 / (14 / 730) = 2045
Отже, трактору вистачить 56 л пального на 2045 годин роботи.